sorry, that interrupt you, but suggest another..

Една Добра Причина - Биба Додева* - Биба Додева (CDr)


Download Една Добра Причина - Биба Додева* - Биба Додева (CDr)
2002
Label: Not On Label (Biba Dodeva Self-Release) - none • Format: CDr Mini-Album, Promo • Country: Macedonia • Genre: Funk / Soul, Blues • Style: Funk, Soul


Sitemap

Love, Ten Feet Away - T.G. Sheppard - T.G. (Vinyl, LP, Album), Final Countdown - Norther - Dreams Of Endless War (CD, Album), What A Way To Wanna Be! - Shania Twain - Up! (CD, Album), Stefano Noferini - Destination Drums 2 (Vinyl), La Drôle De Fin - Sylvie Vartan - Live A La Salle Pleyel - The 50th Anniversary Concert (Vinyl, LP), Best I Can - Rush - Fly By Night (Vinyl, LP, Album), My Baby Done Gone - Various - Bluesville Volume 2 - Electric Blues (Vinyl, LP), California Dreamin (Caught Ya Dreamin Mix) - Dream Warriors - California Dreamin (Vinyl), Words - Various - The Hit Collection Of The 80s Vol. 2 (CD), The Bristles / Blah - Too Fucked Up To Screw Up (Vinyl), Emotions - Angel Beats - Brightness (Vinyl), Bouts De Femme - Les Blérots De R.A.V.E.L. - Sauve Qui Peut (CD, Album), Slijepa Ulica - Srbi - Raj (File, Album)

Reader Comments

  1. Биба Додева откако беше прогласена за победник со песната „Како некогаш„, на сцната се појави Драган Спасов – Дац.
  2. Македонската поп пејачка Биба Додева е позната по активностите на своето здружение „Борка“ за борба против ракот на дојката.
  3. Биба Додева (фото: Република) Биба Додева стана русокоса. Таа со новиот имиџ се пофали на социјалните мрежи и објави неколку слики со новата боја на косата. Од пријателите доби комплименти за изгледот. Храброст е да направиш ваква промена, и напишаа во коментарите.
  4. Биба Додева: Како Некогаш (Прва награда од публика). Фестивалот традиционално заврши со забава на која беа доделени наградите од стручното жири, по што следуваше музички настап на дел од.
  5. Дома ЗАБАВНА Биба ДОДЕВА, поп-пејачка: Сакам да ги гушкам луѓето, но сега со дистанцирањето ЗАБАВНА Биба ДОДЕВА, поп-пејачка: Сакам да ги гушкам луѓето, но сега со дистанцирањето од 2 метри го спречуваме ширењето на коронавирусот!
  6. Биба Додева: Нема прекин на терапијата, што во услови на ковид е голем успех.
  7. Биба Додева: Не e тешко да си Катица, ако покрај себе ги имаш Ленче и Фатиме! Фев 26, Забава Like.
  8. Пејачката и претседател на здружението „Борка“ Биба Додева раскажа интимна приказна на Конференцијата за жени претприемачки, која се одржа завчера во Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *